Podnośnik koszowy Dobczyce i wynajem zwyżki

Podnośnik koszowy Dobczyce – Mała maszyna o wielkiej mocy

Wynajem podnośników koszowych do prac wewnątrz budynków staje się coraz powszechniejszym rozwiązaniem. Wiele budowli – zwłaszcza zabytkowych – posiada spore ograniczenia, jeśli chodzi o możliwości zastosowania w nich urządzeń niezbędnych podczas prac remontowo-konserwacyjnych. Wtedy właśnie z pomocą przychodzą firmy oferujące  podnośnik koszowy Dobczyce na przyczepie

Podnośnik koszowy Dobczyce – świetna maszyna i bardzo funkcjonalna

Podnośnik koszowy Dobczyce oraz usługi podnośnikiem koszowym Dobczyce
Usługi podnośnikiem koszowym Dobczyce

Podnośniki koszowe na przyczepach charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i wagą. Niewielki podnośnik typu Nitylift 120 T w stanie „złożonym” ma szerokość 1, 50m i wysokość zaledwie 1, 90 m. Dzięki temu bezproblemowo zmieści się w prześwicie drzwi budowli zabytkowych (w nowoczesnych budowlach nie ma z tym aż tak dużego problemu, gdyż przepisy wymagają projektowania ich tak, aby wejścia były szerokie). Ponadto przy długości 4, 50 m zajmuje niewielką powierzchnię.

Jest to szczególnie istotne np. podczas remontów kościołów, muzeów czy galerii handlowych. Prace mogą się odbywać jedynie podczas gdy obiekt jest nieczynny, a na czas otwarcia i użytkowania obiektu, podnośnik może zostać złożony i przechowywany na niewielkiej powierzchni, nie powodując zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu obiektu. Pozostając przy tym wątku należy zwrócić uwagę, że takie możliwości dają jedynie podnośniki koszowe na przyczepach. Przy zastosowaniu rusztowań obiekt, na czas remontu, musi zostać wyłączony z użytkowania, bowiem niemożliwe byłoby codzienne stawianie i rozbieranie rusztowań, nie mówiąc już o tym, że ich składowanie zajmowałoby zbyt wiele miejsca, aby móc prowadzić w obiekcie normalną działalność. Dodatkowo należy wziąć też pod uwagę masę tego podnośnika. Nitylift 120 T waży zaledwie 1400 kg. Pozwala to na pracę nawet na delikatnej czy zabytkowej posadzce, nie powodując ryzyka jej uszkodzenia.

Co jeszcze ciekawego posiadają małe podnośniki koszowe

Kolejną istotną cechą podnośnika koszowego na przyczepie jest jego niezależność energetyczna. Jak każde urządzenie, podnośnik koszowy, potrzebuje zasilania. W przypadku opisywanego modelu zasilanie jest podwójne: za pomocą silnika spalinowego (diesla) lub za pomocą akumulatorów. Do pracy na zewnątrz budynków z powodzeniem można użyć silnika spalinowego, natomiast we wnętrzach budynków, zwłaszcza o kiepskiej wentylacji, doskonale nada się zasilanie akumulatorowe.

Podnośnik koszowy Dobczyce mimo niewielkich rozmiarów mają imponujące parametry robocze. Nitylift 120 T ma maksymalną wysokość roboczą 12, 20 m a wysięg boczny to ponad 6 m. Dzięki temu można wykonywać prace np. przy renowacji ołtarzy, gdzie trudno rozłożyć rusztowanie w taki sposób, aby mieć łatwy i wygodny dostęp do wszystkich elementów remontowanego obiektu.

Podsumowując, można napisać, że podnośniki koszowe na przyczepach są niezastąpione podczas prac wewnątrz obiektów budowlanych.

Jeśli interesuje Cię usługi podnośnikiem koszowym w takich miejscowościach jak Rabka, Nowy Sącz, Nowy Targ, Tarnów, Zakopane, Limanowa czy Mszana Dolna to odwiedź http://www.podnosniki-malopolska.pl/podnosniki-koszowe-nowy-sacz/. Dowiesz się jak wygląda praca małym podnośnikiem koszowym, który jest podnośnikiem koszowym na przyczepie, będąc zarazem podnośnikiem koszowym akumulatorowym.