Podnośnik z napędem elektrycznym

Podnośnik z napędem elektrycznym

Posiadając własny dom, musimy liczyć się z koniecznością wykonywania na otaczającej go działce, wielu prac na wysokości. Do takich prac może należeć m. in. modelowanie wysokich żywopłotów, przycinanie lub wycinanie drzew, malowanie lub czyszczenie elewacji, malowanie, konserwacja lub remont dachu czy w końcu wymiana rynien dachowych. Wszystkie te prace wiążą się z koniecznością zakupu lub wypożyczenia odpowiedniego sprzętu do pracy na wysokości. Najpopularniejszym rozwiązaniem póki co pozostają rusztowania, ale w niedalekiej przyszłości może to ulec zmianie ponieważ na horyzoncie pojawia się podnośnik z napędem elektrycznym.

Zwyżka z napędem elektrycznym zamiast rusztowań

Prognozę taką można wysnuć z tego, że w ostatnich latach coraz popularniejsze stają się podnośniki koszowe ( bardzo często również podnośnik z napędem elektrycznym)  a przy drobnych pracach na prywatnych posesjach, podnośniki koszowe na przyczepach. Podnośniki takie, zwane też zwyżkami, są rozwiązaniem o wiele tańszym, mniej czasochłonnym, mniej pracochłonnym i o wiele bezpieczniejszym niż drabina czy rusztowanie. W przypadku drabiny istnieje spore niebezpieczeństwo spadnięcia z niej, a poza tym jest ona niewygodna i trudno wykonywać z niej wiele prac.

Wynajem podnośnika koszowego sposobem na okiełznanie wielu prac w gospodarstwie domowym

Podnośnik koszowy, nie dość że jest bezpieczniejszy (podczas pracy zabezpieczeni jesteśmy barierkami kosza), to jeszcze pozwala nam na lepsze usytuowanie nas samych względem powierzchni, na której wykonujemy pracę. Co się zaś tyczy rusztowań, to podnośnik koszowy z napędem elektrycznym  ma nad nimi przede wszystkim tę przewagę, że po przyciągnięciu go na miejsce pracy, jest on od razu gotowy do użycia. Po co zatem marnować kilka godzin i zatrudniać kilku ludzi do rozstawienia rusztowania i poskładania go po zakończeniu pracy? Transport i obsługa podnośnika koszowego z napędem elektrycznym jest tak dziecinnie prosta, że nie potrzebujemy nawet korzystać z pomocy operatora, choć wiele firm wynajmujących podnośniki oferuje opcjonalnie taką możliwość. Kolejną zaletą podnośnika jest to, że dzięki niemu możemy wykonać także prace, które nie byłyby w ogóle możliwe do wykonania przy pomocy rusztowania albo drabiny. Jako przykład można tu podać choćby wycinkę drzewa rosnącego w bezpośredniej bliskości budynku lub linii energetycznej. Tradycyjnie wycinka odbywa się w taki sposób, że drzewo obalane jest w konkretnym kierunku. Zdarza się jednak, że ze wszystkich stron otoczone jest jakimiś przeszkodami. Wtedy użycie podnośnika koszowego jest niezbędne. Za jego pomocą można drzewo odcinak po kawałku od góry i bezpiecznie opuszczać na ziemię kolejne elementy przywiązane przed ścięciem do kosza na specjalnej uprzęży.

Wynajem podnośników koszowych jest bardzo prosty kiedy masz do dyspozycji zwyżkę na przyczepie. Bez znaczenia staje się miejsce realizacji danej pracy. Kraków, Zakopane, Bochnia, Tarnów czy Myślenice. Wszędzie tam wynajmiemy Ci podnośnik, dostarczymy na miejsce, pomożemy wykonać usługę podnośnikiem. Po więcej informacji zapraszamy na podstrony naszego serwisu: Wynajem zwyżki Małopolska lub też wynajem podnośników koszowych w Krakowie. Walory zwyżki na przyczepie, możliwości wynajmu zwyżki i wiele innych. Zapraszamy