Przycinanie drzew z użyciem podnośnika koszowego

Przycinanie drzew z podnośnika koszowego to czynność nie koniecznie bardzo skomplikowana. W celu zapoznania się ze szczegółami tejże pracy zapraszam do lektury poniższego artykułu

Dbanie o przydomowe ogrody to rzecz łatwa i prosta. Dla wielu także sposób na relaks i odprężenie. Koszenie trawy, grabienie liści czy przycinanie dzikich gałązek na owocowych drzewkach to rzecz łatwa.Gdzie zatem to całe przycinanie drzew z podnośnika?

W przypadku drzew, które rosną w parkach, przy drogach lub w okolicach zabudowań sprawa ich przycinania, czy w koniecznych przypadkach wycinania jest już zagadnieniem trudnym i wymagającym odpowiednich umiejętności, doświadczenia oraz zaplecza techniczno – logistycznego.
Wycinanie drzew wymaga specjalnych zezwoleń. Są uzasadnione przypadki w których trzeba wyciąć lub przyciąć drzewa rosnące od kilkudziesięciu lat. Najczęściej są one wkomponowane w okolice, w bliskim sąsiedztwie budynków mieszkalnych, jego gałęzie są splecione z liniami wysokiego napięcia lub innymi przewodami sieciowymi. Nieodpowiedzialne podejście do zadania może mieć katastrofalne skutki.
W przypadku usuwania lub pielęgnowania drzew w miastach, parkach lub okolicach domostw trzeba zastosować jedną ze specjalnych metod wycinki. W zależności od warunków, możliwości podjazdu podnośnikiem koszowym, specjaliści wykorzystują odpowiednie techniki.

W temacie zrządzania zielenią ważna jest prewencja. Zamiast usuwać skutki wichur i burz lepiej jest stosować wycinki sanitarne obumarłych konarów lub techniczne cięcia tych części korony drzew, które zagrażają liniom energetycznym.
Najpopularniejszą metodą wycinania drzew jest ich obalanie, jednak nie zawsze jest odpowiednia przestrzeń do wykonania takiego zadania. Znacznie częstszymi rozwiązaniem w przypadku drzew rosnących na terenie miast i przy drogach jest ich przycinanie drzew z podnośnika koszowego. W przypadkach, gdy korona jest tak bujna, że nie ma możliwości podejścia, należy zastosować alpinistyczne rozwiązanie. konary i gałęzie są stopniowo odcinane, aż do uzyskania gołego konara, który na końcu jest odcinany. Praca przy wycince drzew to nie tylko ich usuwanie, ale i pozostawienie terenu robót w należytej czystości.
Jak w przypadku każdej pracy na wysokości najważniejszą kwestią jest zachowanie ostrożności i zapewnienie bezpieczeństwa zarówno osobom pracującym na wysokości, jak i osobom mogącym się znaleźć w zasięgu tych prac.