Odśnieżanie dachów – Podnośniki koszowe Kraków

Odśnieżanie dachów- o co tyle hałasu?

Odśnieżanie dachów, to obowiązek właścicieli wszystkich nieruchomości. Począwszy od budynków mieszkalnych, poprzez budynki przemysłowe, jak i wszelkiego rodzaju hale magazynowe i nie tylko. W przypadku dużych i płaskich powierzchni dachowych, należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby budynek podczas obfitych opadów śniegu był regularnie odśnieżany. Zaniechanie bowiem tego obowiązku może grozić niebezpiecznymi wypadkami, polegającymi zarówno na zsunięciu się ogromnych śnieżnych mas z dachu, jak również zawaleniu się pod wpływem owego śnieżnego ciężaru całych konstrukcji dachowych. Wypadki takie zagrażają przede wszystkim zdrowiu i życiu ludzi przebywających w pobliżu lecz mogą też doprowadzić do ogromnych strat finansowych.

Warstwa śniegu o grubości 20 cm na Twoim dachu to masa dochodząca do 200kg na każdym jego metrze kwadratowym

Odśnieżanie dachów…. Wszystko super tylko kto to wykona

Odśnieżanie dachów Kraków
Odśnieżanie dachów Kraków

Zadania takiego właściciel lub zarządca nieruchomości może się podjąć we własnym zakresie, lecz może też je zlecić firmie zewnętrznej. Biorąc pod uwagę szereg przepisów w tym zakresie, głównie z dziedziny BHP oraz wymagany sprzęt, zdecydowanie lepiej będzie oddać to zadanie w ręce profesjonalistów z firmy zajmującej się odśnieżaniem dachów. Na rynku dostępnych jest obecnie mnóstwo takich firm, które dysponują zarówno wykwalifikowaną kadrą, odpowiednim sprzętem w postaci, zsypów do śniegu, łopat, odśnieżarek wszelkiej maści czy kontenerami, w których usunięty z dachów śnieg można przetransportować w inne, bezpieczne miejsce. Pracownicy takich firm wyposażeni są w specjalną odzież ochronną, w skład której wchodzą specjalne rękawice, obuwie oraz kaski a w razie potrzeby również specjalistyczny sprzęt przystosowany do tego rodzaju prac jak na przykład uprzęże do prac wysokościowych, przyrządy asekuracyjne, absorbery energii  i liny zabezpieczające przed upadkiem z wysokości; posiadają również specjalne uprawnienia do pracy na wysokości, za którą uważa się już pracę powyżej jednego metra nad ziemią. W związku z powyższym należy pamiętać, iż prace na wysokości należą do prac podwyższonego ryzyka i nie może jej wykonywać ani kobieta w ciąży, ani też osoba niepełnoletnia.

O innych walorach podnośników koszowych oraz o usługach podnośnikiem koszowym zapraszam na stronę Wynajem Podnośnika koszowego w Krakowie i Wieliczce