Podnośniki koszowe Nowy Sącz

Podnośniki koszowe Nowy Sącz – wynajem podnośników Nowy Sącz

Pielęgnacja czy likwidacja drzew rosnących na gęsto zabudowanych terenach miejskich, starych cmentarzach, w sadach czy w pasach przy drogowych, jest zadaniem bardzo trudnym.W związku z tym oferujemy Podnośniki koszowe Nowy Sącz.

Podnośniki koszowe Nowy Sącz – czy aby na pewno same zalety?

W miastach i przy drogach nie ma wystarczającej ilości miejsca aby usunąć drzewo tradycyjną metodą czyli poprzez jego „położenie”. Takie rozwiązanie niesie za sobą ryzyko przewrócenia się drzewa na budynki, samochody,

Podnośniki koszowe Nowy Sącz
Wynajem zwyżki Nowy Sącz

znajdujących się w okolicy ludzi czy linie energetyczne. Straty wynikłe z tego mogą być znaczące, zwłaszcza w przypadku przygniecenia człowieka. Z kolei w sadach, oprócz małej przestrzeni pomiędzy nasadzeniami, dochodzi spora grząskość terenu, w związku czym użycie ciężkiego sprzętu nie jest możliwe. W tych sytuacjach z pomocą przychodzą podnośniki koszowe na przyczepach. Są one niewielkich rozmiarów (najmniejsze mają nawet poniżej metra szerokości), lekkie (mogą ważyć mniej nie dwie tony) i bardzo wygodne do ustawienia. Podnośniki koszowe dzięki swym właściwościom dają możliwość ścinania drzewa w sposób progresywny, tj. najpierw usuwane są kolejne gałęzie i konary, a na końcu sam pień. Usuwanie poszczególnych elementów może odbywać się bez konieczności ich swobodnego upuszczania na ziemię, ponieważ istnieje możliwość umocowania ich na specjalnych uprzężach i bezpiecznego opuszczenia na ziemię lub bezpośrednio na auto, którym zostaną wywiezione. Sam pień, ze względu na swoją wagę i rozmiary z reguły jest po kawałku odcinany od góry i opuszczany w wyżej opisany sposób.

Wynajem podnośników koszowych Nowy Sącz to nie tylko wycinka drzew.

Oprócz wycinki drzew, podnośniki koszowe mogą być również wykorzystywane do ich pielęgnacji. Dzięki temu, że koszem można poruszać również w poziomie, możliwe są do wykonania prace na szczytach drzew lub wewnątrz korony bez konieczności uszkadzania zewnętrznej części korony. Do takich prac należą przede wszystkim: usuwanie suchych lub nadłamanych konarów i gałęzi, zmniejszanie masy drzewa, zwiększanie prześwitu w koronie, obniżanie wysokości drzewa, modelowanie korony, usuwanie chorych fragmentów drzewa, usuwanie gałęzi i konarów zagrażających liniom energetycznym.

Na marginesie można jeszcze dodać, że firmy zajmujące się wynajmem podnośników koszowych wraz z pracownikami, którzy wykonają tego typu prace, zazwyczaj są w pełni ubezpieczone od skutków ewentualnego niewłaściwego wykonania zadania.