Podnośnik koszowy Mszana Dolna, wynajem zwyżki

Podnośnik koszowy Mszana Dolna – Zwyżka Mszana Dolna

Podnośnik koszowy Mszana Dolna, zwany również jako  zwyżka Mszana Dolna, ma wiele zastosowań. Jednym z nich jest wykonywanie prac dekarsko-blacharskich. Prace związane z dekarstwem to m. in. montaż/demontaż rynien dachowych, budowa, konserwacja, okuwanie kominów, malowanie rynien lub dachu, krycie dachu, montaż i demontaż wykończeń blaszanych. Dotychczas wykonywanie tych prac wiązało się z koniecznością niezwykle pracochłonnego rozstawiania i składania rusztowań lub użycia niebezpiecznych i niewygodnych drabin. Na szczęście dziś, podczas wykonywania tych zadań, można z powodzeniem skorzystać z możliwości, jakie oferują podnośniki koszowe. Na rynku działa wiele firm zajmujących się wynajmowaniem podnośników koszowych, które doskonale sprawdzą się przy tego typu pracach.

Podnośnik koszowy Mszana Dolna
Usługi podnośnikiem Mszana

Podnośnik koszowy Mszana Dolna – zalety

Główną zaletą podnośników koszowych jest to, że czas ich przygotowania do pracy można policzyć w minutach, a nie w godzinach, jak w przypadku rusztowań. Nadto praca dekarza, znajdującego się w zabezpieczonym koszu, jest o wiele bezpieczniejsza niż gdyby znajdował się na drabinie. Do obsługi podnośnika koszowego na przyczepie wystarczy jedna osoba i wcale nie musi to być pracownik firmy wypożyczającej zwyżkę (choć większość firm umożliwia „wypożyczenie” pracownika razem z podnośnikiem). Podnośnik koszowy na przyczepie, dzięki temu, że można nim sterować zarówno z ziemi, jak i z samego kosza, może być z powodzeniem obsługiwany przez samego dekarza. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązanie jest możliwe jedynie w przypadku małych podnośników koszowych na przyczepach, gdyż do obsługi dużych podnośników koszowych na ciężarówkach konieczne są uprawnienia wydawane przez Urząd Dozoru Technicznego. Samodzielna obsługa podnośnika koszowego na przyczepie pozwala zaoszczędzić pieniądze, które normalnie wydalibyśmy na zatrudnienie rzeszy pracowników potrzebnych porozstawiania, przestawiania i składania rusztowań.

Zwyżka Mszana Dolna – atuty

Kolejnym istotnym atutem podnośników koszowych na przyczepach, jest to, że oprócz wysięgu na wysokość, mają one również wysięg boczny. Ta cecha podnośników jest szczególnie istotna w miejscach, gdzie niemożliwe byłoby ustawienie rusztowania tuż przy ścianie budynku (np. ze względu na znajdujące się tam rabaty kwiatowe). Dzięki wysięgowi bocznemu, sam podnośnik może znajdować się kilka metrów od obiektu, na którym wykonywane są prace. Już stosunkowo niewielki podnośnik typu Nitylift 170 HDE ma wysięg boczny aż 9 m.

Podsumowując można bez przesady stwierdzić, że podnośniki koszowe na przyczepach są w niektórych sytuacjach niezastąpione podczas prac dekarsko-blacharskich, a w pozostałych dzięki nim praca przebiegnie szybciej, sprawniej, taniej i bezpieczniej.

Chcesz poznać możliwości urządzenia jakim jest zwyżka na przyczepie oraz poznać usługi podnośnikiem koszowym to zapraszam na http://www.podnosniki-malopolska.pl/podnosnik-koszowy-myslenice/ .