Ocieplanie domu: z jakich rozwiązań można skorzystać?

Ocieplanie domu: z jakich rozwiązań można skorzystać?

Ciepły i przytulny dom jest dla nas spełnieniem marzeń. Z jakich metod docieplania można skorzystać, by móc się cieszyć ciepłem, a jednocześnie nie wydać fortuny na ogrzewanie?

Dlaczego docieplanie domu jest tak ważne?
Kto ma dom, ten wie doskonale, ile może kosztować jego ogrzewanie. Im większe mrozy, tym większe wydatki związane z zagrzaniem domu. nic więc dziwnego, że w nowych domach oraz w starszych konstrukcjach, które mają zyskać nową formę, docieplanie budynku staje się zagadnieniem tak ważnym. Dom, który zostanie docieplony w nowoczesny sposób, będzie domem bardziej przyjaznym i dla środowiska, i dla naszego portfela. Im mniej energii zużyjemy na jego ogrzewanie, tym lepiej. Z jakich metod możemy skorzystać, by móc się cieszyć ciepłem i oszczędnościami zarazem?

Ocieplanie domu – Izolacje zewnętrzne

Ocieplanie domu styropianem
Ocieplanie domu styropianem

 

Dodatkowe izolacje zewnętrzne to rozwiązania, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Z powodzeniem można dziś korzystać z takich możliwości, jak izolacja wełną mineralną oraz izolacja ze styropianu. Tam, gdzie mamy kontakt z elewacją z cegły, można z kolei zamontować specjalne płyty izolacyjne. Wybór materiałów przeznaczonych do izolacji zewnętrznej jest obecnie tak szeroki, że każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie.

 

 

ocieplanie domu – Izolacje wewnętrzne

Dodatkowa izolacja wewnętrzna do kolejna metoda na to, by uczynić swój dom miejscem cieplejszym i przytulniejszym. By taka izolacja mogła dodatkowo chronić dom przed utrata ciepła, nie trzeba wiele. Wystarczy stworzyć drewniany szkielet, na którym zamontowane zostaną specjalne płyty izolacyjne. Można też wykorzystać dodatkowo wewnętrzną okładzinę oraz plastikową folie, która pozwoli w przyszłości uniknąć problemów z gromadzeniem się pary wodnej.

Termoizolacja domu bardzo szeroki watek. Już niebawem zamieścimy garść informacji odnośnie naszej kolejnej usługi, którą oferujemy swoim klientom a mianowicie o ocieplaniu domu pianką poliuretanową.

Ogrzewanie domu nie musi się wiązać z wielkimi wydatkami. Docieplanie domu nie jest przecież w dzisiejszych czasach większym problemem. Do wyboru mamy wiele wspaniałych materiałów, które pozwolą przemienić nasz dom w ciepłe i ekonomiczne gniazdko.