Malowanie dachów to praca kilkuetapowa.

Samodzielne malowanie dachu naszego domu lub innego budynku na na naszej działce, w większości przypadków jest możliwe. Trudne lub nierealne jest tylko w przypadku, gdy dach jest bardzo skośny a sam budynek wysoki. W takich sytuacjach konieczne jest doświadczenie w pracy na wysokościach. Przedstawiając się jako ” Malowanie dachów Kraków ” sugerujemy wynajęcie specjalistycznej firmy malarskiej. Samodzielne malowanie takich dachów jest bardzo niebezpieczne, warto więc tego po prostu unikać, by chęć zaoszczędzenia na wynajęciu firmy nie okazał się fałszywą oszczędnością. Koszty ewentualnego wypadku i leczenia po nim, na pewno bowiem będą wyższe niż koszt wynajęcia firmy.

W przypadku mniej skośnych dachów, dachów na budynkach parterowych lub jednopiętrowych, możemy malować samodzielnie. Taka praca pozornie wydaje się łatwa. Nie jest tak do końca, jest bowiem dość trudna, czasochłonna i dość niebezpieczna. Aby jednak mówić o malowaniu dachu, nie można zapominać, że praca ta to dużo więcej niż nałożenie farby na dach.

Malowanie dachu – Etapy

Malowanie dachów Kraków
Malowanie dachu Kraków

Nałożenie farby na dach to końcowy etap całości prac. Przed położeniem farby na dach, powierzchnie dachu trzeba najpierw przygotować i bez wątpienia będzie to wymagało dużo więcej czasu niż samo malowanie. Przed malowaniem dachu, na początku trzeba go dokładnie oczyścić. Doskonale do tego celu nadaje się myjka ciśnieniowa. Wodą pod ciśnieniem, można oczyścić skutecznie i szybko wszystkie zakamarki dachu, usuwając piasek, zabrudzenia, złuszczoną farbę i inne niepotrzebne rzeczy. To jednak nie wszystkie prace, które należy wykonać przed pomalowaniem dachu. Jeśli oczyścimy dach z brudu, trzeba przed malowaniem dokonać niezbędnych napraw, oczywiście jeśli dach tego wymaga. Jeśli dach jest blaszany, należy usunąć ślady rdzy. Pozostawienie takich śladów może spowodować szybką korozję pomalowanego dachu, a więc nasza praca pójdzie na marne.

Dach, który jest dokładnie oczyszczony, odtłuszczony i naprawiony można malować. W zależności od potrzeb, malowanie można przeprowadzić raz, w przypadku bardzo zniszczonego dachu, czy też dachu, który chcemy pomalować na kolor znacznie odbiegający od poprzedniego, wskazane jest malowanie dwukrotne.

Jeśli dobrze pomalujemy dach, możemy mieć pewność, że efekt utrzyma się bardzo długo, nasz dach będzie zabezpieczony przed korozją i wpływem warunków atmosferycznych, a więc jego trwałość będzie dużo wyższa niż dachu nie malowanego.

Jeśli zatem interesuje Cię malowanie dachu w Krakowie, Wieliczce, Nowym Sączu, Bochni czy Brzesku to koniecznie  odwiedź http://www.malowanie-dachow.pl/jak-pracujemy/ i zobacz jak malujemy dachy. Malowanie dachu nie musi być uciążliwe. Zapraszamy